• wt.. cze 4th, 2024

Wiara w finanse

Bykriskon

lis 1, 2022
kościół uwolnienie uzdrowienie (1)

Marka 9:23 mówi: „wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”. Kiedy skupiamy się na tym, co Słowo Boże mówi o finansach i zaczynamy je realizować, jesteś na właściwej ścieżce finansowego błogosławieństwa. Uwierz Słowu Bożemu i zacznij je głośno wyznawać. Wkrótce dowiesz się, że twoja wiara otworzyła wiele drzwi, które zamknął diabeł. To Bóg wykonuje pracę poprzez naszą wiarę. Dlatego często Mu dziękujcie i chwalcie.

Błogosławieństwo finansowe zależy od słowa Bożego. Jest warunkowy. Oznacza to, że jeśli zrobisz pewne rzeczy, które Bóg nam nakazuje, On zobaczy, że jesteśmy błogosławieni. To prawda, że ​​nowym chrześcijanom Bóg będzie im błogosławił, prowadząc ich do stałego pokarmu duchowego. Czy kiedykolwiek widziałeś, że pan X, który jest zupełnie nowym chrześcijaninem, otrzymuje odpowiedź na większość swoich modlitw? Pan Y, który jest chrześcijaninem od dziesięciu lat, ma trudności z uzyskaniem odpowiedzi na wszystkie swoje modlitwy. Dlaczego to? Na początku Pan Y otrzymał odpowiedzi na prawie wszystkie swoje modlitwy, gdy był młodym chrześcijaninem, zgodnie z Mateusza 7:7, ale gdy dorastał w swojej wierze, Bóg oczekuje, że Pan Y stanie na własnych nogach. Chciał, aby pan Y jadł stały pokarm duchowy i przestał polegać wyłącznie na mleku. Jednym z obszarów, którym należy się przyjrzeć, jest obszar finansów. Dowiedz się, co Słowo Boże mówi o błogosławieństwie finansowym. Poczytaj o tym. Studiuj go i medytuj nad nim. Ucz się i stań się dobry w radzeniu sobie z finansami metodą Bogów. Następnie zacznij robić to, co Słowo Boże mówi o finansach. Nie zapomnijcie o przyjściu do kościół Wrocław.

Zacznij czcić Boga swoją dziesięciną, niż zacznij dawać ofiary i jałmużnę.

Więc rozwiń się naprawdę dobrym słowem Bożym. Jak to robimy? Przeczytaj sekcje lub obszary w Biblii, które odnoszą się do twojego indywidualnego przypadku. Studiuj w tej dziedzinie. Zadaj sobie szereg pytań, na przykład Pan Y zmaga się z finansami. Przeczytaj Księgę Rodzaju 12:1-4. Biblia mówi o wezwaniu Abrahama i błogosławieństwie, które za nim nastąpi. Bóg przemówił do niego i kazał mu wyjść z domu i udać się w inne miejsce. Abrahamowi towarzyszyły wielkie błogosławieństwa, gdy był posłuszny Bogu. Wiara w uzdrawianie chorych także jest nam wszystkim potrzebna.

Pytania, które powinniśmy sobie zadać:

1. Co Bóg powiedział Abrahamowi?

2. Jaka była odpowiedź Abrahama?

3. Jakie obietnice spełniłby Bóg, gdyby Abraham był Mu posłuszny?

4. Czy robimy to, co nakazał nam Bóg?

5. Czy Bóg mówił ci o finansach?

6. Czy odsunęliśmy się od światowego sposobu robienia rzeczy?

6. Czy całkowicie oddaliśmy swoje życie Bogu?

7. Czy zobowiązałeś się służyć Bogu w swoim kościele?

8. Czy naprawdę jesteśmy posłuszni Bogu, czy po prostu robimy to, co myślimy w dziedzinie finansów?

Możesz przeczytać Malachiasza 3:8-10.

a. Czy regularnie płacisz dziesięcinę?

b. Czy płacisz pełną dziesięcinę kościołowi, do którego należysz?

c. Czy rzeczywiście podążasz za Filipian 4:15-18, czy po prostu twierdzisz, że Filipian 4:19?

d. Czy czcisz męża Bożego, który pracuje w twoim kościele?

mi. Czy ty też składasz swoją ofiarę?

f. Czy obmawiasz, krytykujesz i działasz przeciwko mężowi Bożemu i innym współwyznawcom?

f. Czy chodzisz zakochany w swoich współwyznawcach?

g. Czy naprawdę modlisz się sercem, czy po prostu modlisz się od niechcenia?

h. To modlitwa z wiarą wykonuje zadanie.

Powyższe pytania były rodzajem pytań do studium, które należy sobie zadać, abyśmy mogli wzrastać w naszej wierze i być błogosławionym w naszych finansach. Każdy chrześcijanin musi wzrastać w swojej wierze, która powinna być oparta na słowie Bożym. Ciągła modlitwa i medytacja powinny być częścią jego życia duchowego. Wierzę, że gdyby wierzący włożyli trochę wysiłku w tej dziedzinie, wielka i niesamowita praca może zostać wykonana dla Królestwa Bożego. Właśnie dałem kilka obszarów do pracy, gdy wierzysz Bogu, za twoje finansowe błogosławieństwo. Łukasza 6:38 jest jednym z moich ulubionych wersetów, jeśli chodzi o służenie Bogu za pomocą moich finansów. Kiedy dajemy Bogu coś poza naszą dziesięciną, zbierzecie wielkie błogosławieństwo w swoich finansach. Niektóre z moich największych błogosławieństw przyszły, gdy złożyłem moją ofiarę za pracę Bożą. Był czas, kiedy dorastałem w tej okolicy. Właściwie daję coś, co już jest Jego. Więc zacząłem pracować nad Łukaszem 6:38. Sugerowałbym, abyś zaczął studiować w tej dziedzinie, jeśli chcesz prawdziwego błogosławieństwa finansowego. Ale miej to na uwadze. Nie chodzisz po pieniądze. Skup się na tym, jak możesz być błogosławieństwem dla innych, tak jak Abraham. Gdy to zrobisz, Bóg zaspokoi wszystkie twoje potrzeby zgodnie ze Swoim bogactwem Jego chwały przez Chrystusa Jezusa (Flp 4,19). Właściwie daję coś, co już jest Jego. Więc zacząłem pracować nad Łukaszem 6:38. Sugerowałbym, abyś zaczął studiować w tej dziedzinie, jeśli chcesz prawdziwego błogosławieństwa finansowego. Ale miej to na uwadze. Nie chodzisz po pieniądze. Skup się na tym, jak możesz być błogosławieństwem dla innych, tak jak Abraham. Gdy to zrobisz, Bóg zaspokoi wszystkie twoje potrzeby zgodnie ze Swoim bogactwem Jego chwały przez Chrystusa Jezusa (Flp 4,19). Opętanie to temat, którego nie wolno zlekceważyć, a jest popularny w tym świecie.

Wpisałem również modlitwę, kiedy płacisz dziesięcinę.

„Drogi Boże, dziękuję Ci za Twojego syna Jezusa, który wyzwolił mnie z mocy ciemności i przeniósł mnie do królestwa swojego drogiego syna. Dałeś mi Swoje słowo i bez wątpienia w moim sercu wierzę, że tak jak uhonorowałem Cię moją dziesięciną i ofiarą, tak Ty uszanujesz Swoje słowo. Pobłogosławisz mój budżet i pomożesz mi wypełnić wszystkie moje zobowiązania finansowe, pozostawiając więcej niż wystarczającą na inne moje potrzeby. Jesteś źródłem wszystkich moich potrzeb, a ponieważ ufam Ci swoimi finansami, zaspokoisz wszystkie moje potrzeby. W imieniu JEZUS modlę się, AMEN”.

Dodaj komentarz