• czw.. maj 23rd, 2024

Niezbędniki domowych warsztatów.

Bykriskon

gru 21, 2022
Various DIY tools on the table

Może właśnie kupiłeś swój pierwszy dom lub uważasz, że nadszedł czas, aby przenieść dorosłość na wyższy poziom. Tak czy inaczej, jesteś gotowy, aby poważnie podejść do budowy własnego zestawu narzędzi i domowego warsztatu garażowego. Gdzie zaczynasz? Nie stresuj się — sprawdź naszą ostateczną listę tego, czego potrzebuje każdy warsztat w domu. Podstawą dobrego warsztatu są narzędzia.
Naprawa domu

Budowa domowego warsztatu powinna rozpocząć się od wszystkich niezbędnych elementów do naprawy domu. Ponieważ jeśli nie możesz naprawić nieszczelnej rury lub prawidłowo powiesić ściany z galerią, nie robisz tego dobrze. (I nie martw się, kochanie — YouTube może Ci pomóc, gdy już będziesz odpowiednio wyposażony).

1. Drabiny
Rozpocznij warsztat w domowym garażu za pomocą potężnego konia pociągowego: drabiny. Będziesz używał tej rzeczy do wymiany świateł, malowania sypialni, czyszczenia okien, wieszania lampek bożonarodzeniowych – masz obraz. Nawet jeśli wynajmujesz dom, naprawdę nie powinieneś być bez niego!

2. Przedłużacze

Zbuduj solidną kolekcję przedłużaczy, aby mieć jeden na każdą okazję. Możesz użyć długiego zewnętrznego przedłużacza, aby uzyskać magiczne oświetlenie patio. Lub możesz użyć krótszego kabla wewnętrznego, aby poradzić sobie z tą katastrofą kablową za komputerem.

3. Taśma miernicza

Czy naprawdę musimy o tym wspominać? Niezależnie od tego, czy kupujesz meble przez Internet, budujesz prostą półkę, czy wieszasz zdjęcia — jeśli żyjesz w XXI wieku, potrzebujesz wysokiej jakości taśmy mierniczej. Jak inaczej zamierzasz mierzyć wszystkie rzeczy?

4. Wiertarka

Oto, gdzie rzeczy stają się prawdziwe. Wiertarka elektryczna odróżnia zwykły zestaw narzędzi do naprawy domu od zaawansowanej, ulepszonej wersji. Poczujesz się jak prawdziwy szef, gdy z łatwością wieszasz zasłony i instalujesz nowe uchwyty do szuflad.

5. Podstawowy zestaw narzędzi

Twój zestaw narzędzi do naprawy domu nie będzie kompletny bez kilku podstawowych rzeczy: mówimy o kluczach, młotkach, śrubokrętach, sztyfciarki itp. Niezbędny zestaw narzędzi można kupić w każdym sklepie ze sprzętem.

6. Piła ręczna

Czy poważne elektronarzędzia Cię onieśmielają? Biedne dziecko! A może nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu na pilarkę elektryczną? W porządku — nadal możesz wiele zdziałać skromną piłą ręczną.

7. Miejsce do przechowywania

Zebrałeś najważniejsze rzeczy, a teraz potrzebujesz miejsca, aby je umieścić. Przenieś swój warsztat garażowy na nowy poziom dzięki dobrze przemyślanemu schowkowi. Od paneli ściennych, poprzez szafki, aż po wiszące pojemniki, zróżnicuj swoje miejsce do przechowywania, aby wszystkie narzędzia były w zasięgu ręki. 

Narzędzia ogrodnicze

Chcesz mieć ogród różany, którego pozazdrościłby Ci inni? A może próbujesz swoich sił w uprawie ogródka warzywnego dla początkujących? W każdym razie będziesz chciał mieć pod ręką kilka niezbędnych narzędzi ogrodniczych.

8. Taczka

Jeśli zdecydujesz się w jakikolwiek sposób ulepszyć swoje podwórko, taczka znacznie ułatwi pracę. Od odciągania gałęzi drzew po przenoszenie stert ziemi — pokochasz posiadanie tego niezawodnego narzędzia u swojego boku.

9. Łopata
Podobnie łopata jest kolejnym niezbędnym narzędziem w warsztacie domowym. Wykorzystaj swoje do sadzenia drzew, wyrównania tego dziwnego kopca na bocznym podwórku lub zbuduj podwyższone grządki do imponującego ogrodu z kwiatami ciętymi.

10. Wąż ogrodowy

Żaden zestaw narzędzi ogrodowych nie jest kompletny bez wysokiej jakości węża. Wybierz taki, który jest wystarczająco długi, aby dotrzeć do każdego zakątka podwórka, ale nie tak długi, aby był zbyt ciężki, aby go przenosić lub przechowywać.

11. Profesjonalna para nożyc

rada nożyc do przycinania: krzewy i drzewa kwitną dzięki regularnemu przycinaniu. A nożyce do przycinania znacznie ułatwiają zadanie. Co, zamierzasz tam wyskoczyć z parą nożyczek do pielęgnacji? Za wstyd!

12. Grabie

Uzupełnij swój zestaw narzędzi ogrodniczych o dobre grabie — niezbędne narzędzie, którego można używać obok łopaty i taczki. Może zostaną przyjaciółmi! To miłe. Ogrodowi przyjaciele. 

Obróbka drewna

W porządku, tutaj podnosimy sprawy na wyższy poziom. Podczas gdy ogrodnictwo i naprawy domowe są częścią utrzymania każdego domu, obróbka drewna jest umiejętnością zarezerwowaną dla najbardziej zaangażowanych. Oto, czego potrzebujesz, aby zacząć.

13. Gwoździarki

Jeśli zajmujesz się obróbką drewna, sprawy staną się… no cóż… zakurzone. Tak więc gwoździarki są właśnie ratunkiem, którego potrzebujesz, usuwając stosy wiórów drzewnych w mgnieniu oka.

14. Piła stołowa

Piła stołowa to jedno z niezbędnych elektronarzędzi w domowym warsztacie. Użyj go do cięcia 2×4, przycinania desek i tym podobnych. 

15. Szlifierka taśmowa

Chcesz odnowić stół lub przemalować komodę, którą znalazłeś w sklepie z używanymi rzeczami? Szlifierka taśmowa to Twój nowy najlepszy przyjaciel. Poważnie, w mgnieniu oka pójdziecie razem na brunch i popijając mimozy. Użyj go do szybkiego usuwania i szlifowania dowolnej dużej powierzchni lub do wyrównywania i przycinania drewna.

16. Stół roboczy

Przechowuj wszystkie niezbędne narzędzia do obróbki drewna na przestronnym stole warsztatowym. Będziesz potrzebować płaskiej, szerokiej powierzchni, aby bezpiecznie używać wszystkich swoich narzędzi, a także dodatkowej przestrzeni do przechowywania wszystkiego, gdy nie jest używane.

17. Imadło stołowe
Jeśli chodzi o obróbkę drewna, nie chcesz zadzierać z bezpieczeństwem. Użyj imadła stołowego, aby upewnić się, że wszystko, nad czym pracujesz, pozostanie na swoim miejscu i że nie skończysz odpiłowaniem palca podczas próby przytrzymania czegoś. Dla porządku powtórzę: nie odpiłujcie palca! Całkowity błąd debiutanta.

18. Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie jest kolejnym niezbędnym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo podczas korzystania z elektronarzędzi. Upewnij się, że obszar wokół stołu roboczego jest dobrze oświetlony za pomocą kombinacji oświetlenia górnego i oświetlenia zadaniowego.

Sprzęt samochodowy

Czy masz wszystkie narzędzia niezbędne do wyczyszczenia samochodu, szybkiej wymiany oleju lub wkroczenia, aby uratować dzień, pomagając komuś w niebezpieczeństwie wyskoczyć z samochodu? Nie? Cóż, jesteśmy tutaj, aby to zmienić. 

19. Podnośnik samochodowy

Podnośnik samochodowy znacznie ułatwi każdy rodzaj konserwacji samochodu. Poczujesz się jak prawdziwy zawodowiec, używając własnego podnośnika do podnoszenia samochodu — tylko nie zapomnij o dołączonym do niego pnączusie dla mechaników.

20. Odkurzacz sklepowy

Pomiń te wszystkie wycieczki do myjni samochodowej i zacznij robić rzeczy bezpośrednio w domu. Odkurzacz sklepowy to niezbędne narzędzie do utrzymania czystości w samochodzie i sprzątania bałaganu w garażu.

21. Zapadki

Jeśli pracujesz nad swoim samochodem, będziesz potrzebować całej masy grzechotek, aby wykonać zadanie. Zainwestuj w zestaw z grzechotką, aby mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz, od grzechotki pneumatycznej po grzechotkę z giętką głowicą.

22. Lejek

To tanie narzędzie uchroni Cię przed poważnym bałaganem podczas pracy przy samochodzie w domu. Weź odporny na rozlanie, elastyczny lejek do uzupełniania płynu chłodzącego, wymiany oleju lub płynu hamulcowego.

Dodaj komentarz