• wt.. kwi 9th, 2024

Mały budżet: 13 wskazówek, jak urządzić salon po niższych kosztach.

Bykriskon

gru 5, 2022
ramki dekoracje i poduszki (3)
Jeśli uważasz, że nie da się urządzić salonu przy niewielkim budżecie, przeczytaj ten zestaw porad dekoracyjnych. Ponieważ zaczynając od drobiazgów… możemy zrobić wszystko: to właśnie drobne dekoracje do domu, a priori nieistotne, w pełni składają się na harmonię pomieszczenia.
1. Asortyment poduszek
Poduszki dekoracyjne to przedmioty, które na ogół nie kosztują zbyt wiele, chyba że są to designerskie poduszki. Jest to zatem dobry sposób na udekorowanie salonu bez wydawania zbyt dużych pieniędzy. Możesz też po prostu zmienić ich okładki, zaoszczędzisz jeszcze więcej! Połącz gładkie poduszki z poduszkami z nadrukiem, aby uzyskać lepszy efekt.
2. Kwiaty i rośliny zielone
Bonsai, juka, fikus… Istnieje wiele odmian roślin zielonych, z których niektóre mają tę zaletę, że oczyszczają nasze wnętrza. Dotyczy to w szczególności azalii, cyklamenu, kaktusa, a nawet storczyka motyla. Skorzystaj z piękna ich kwiatów i liści podczas sprzątania swojego salonu i zafunduj sobie zakup ładnych donic w niskich cenach.
Wskazówka: regularnie dodawaj bukiet sezonowych kwiatów, aby wprowadzić kolorowe akcenty, które rozjaśnią pomieszczenie.
3. Lustro
Lustro to element, który wniesie odrobinę dodatkowego akcentu, który sublimuje Twój salon. Ceny są bardzo niskie, ale nadal trzeba liczyć minimum 100zł  za designerskie lustro. Inne rozwiązanie: można też powiesić na ścianie kilkanaście małych sześciokątnych lusterek, niektóre sklejone ze sobą, inne porozrzucane. W ten sposób stworzysz dekorację graficzną zgodnie z życzeniem!
4. Stoliki boczne, stoliki boczne lub taborety
Tego typu meble mają dość rozsądne ceny. To element, który musi trafić w Twój salon. Dlatego nie należy go wybierać zbyt prosto. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego stolika bocznego lub bocznego, wybierz plan B: stołek. Antyczny, malowany lub współczesny, z powodzeniem pomieści lampę stołową w pobliżu sofy.
5. Zmień obicie sofy lub fotela
Jeśli kupiłeś swoją sofę z dużą dekoracyjną powierzchnią z oddzielnym obiciem, istnieje możliwość jego zmiany. Nie przegap tej okazji, aby tchnąć nowe życie w swoje meble. Kilka marek oferuje szeroki wybór tkanin w zależności od modelu Twojej sofy lub fotela. To rozwiązanie jest nieco droższe, ale spowoduje radykalną zmianę, która jest tańsza niż zakup nowego modelu.
6. Kratka
Niezastąpiona, krata pozwala ubrać sofę i przy okazji ogrzać stopy podczas oglądania telewizji.
7. Dywan
Istnieją dywany za mniej niż 100zł, które wprowadzą ciepło, którego brakowało w Twoim salonie.
8. Wzorzysta ściana
Możesz także zdecydować się na wzorzystą tapetę. Za plotkami, które mówią, że jest staromodny, kryje się element wyboru. Najważniejsze to dobrze go wykorzystać. Umieść go na pojedynczym fragmencie ściany, aby nie przeciążać atmosfery. Niezależnie od tego, czy jest to styl retro, kwiatowy czy geometryczny, wniesie wiele stylu do Twojego pokoju.
9. Inscenizacja na meblu
W dekoracji istotną rolę odgrywa scenografia. To wszystko kwestia starannego mieszania i organizacji . Aby urozmaicić swój salon, radzę stworzyć małe scenki na meblach. Aby to zrobić, zbierz różne akcesoria, takie jak książki, taca, świeczniki, przyciski do papieru, świeczniki itp.
Stolik kawowy, kredens i kominek można urządzić zgodnie z tą zasadą. Na tym zabytkowym meblu inscenizacja została wyobrażona wokół motywu retro.
Ten kominek jest umiejętnie ozdobiony bukietem białych róż ułożonych w bardzo eleganckim przezroczystym wazonie, świecznikami różnej wielkości, niebieskimi świecami pasującymi do ściany, czarno-białą fotografią i literą XXL. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie te małe przedmioty nie zrobią dziury w twoim portfelu!
10. Kolekcja przedmiotów
Inscenizację można również zbudować z kolekcji przedmiotów. Uwaga dla kolekcjonerów! Czas wyróżnić swoich podopiecznych.
Wspaniałe białe dzbany są ładnie otoczone dwiema doniczkami z zielonymi roślinami. Ta inscenizacja szanuje symetrię, która działa doskonale.
Dwadzieścia trzy przebudzenia nie przestają zadziwiać! Dzięki zróżnicowanemu wyglądowi stanowią one co najmniej stylową ozdobę tego mebla.
Jak wyglądałaby ta ściana bez tych Słomkowych Kapeluszy? Byłoby nagie i nijakie. Ta piękna kolekcja nadaje ton dekoracji.
11 . Artystyczny akcent na ścianach
Kup płótno malarskie, kilka pędzli i tubki z farbą, zakasaj rękawy i pokaż swoje artystyczne talenty! Wolisz kolaże? Nic nie szkodzi ! Skomponuj pracę, korzystając na przykład ze stron czasopism, koralików lub patchworku ze skrawków materiału. Szablony, taśma maskująca … Sposobów na ozdobienie płótna jest mnóstwo. Od ciebie zależy, czy dobrze to wykorzystasz.

Jeśli nie masz duszy artysty, a nawet gestów z nią związanych, zdecyduj się na reprodukcje dzieł malarzy lub fotografów, które mają przystępne ceny. Jeśli wolisz ilustracje, masz szczęście: wielu grafików i ilustratorów wystawia i sprzedaje swoje prace w Internecie. Skorzystaj i umieść te ładne obrazki pod szkłem, korzystając z ramek w niskich cenach (od 2 do 10 €), które znajdziesz na dużych powierzchniach dekoracyjnych.
Możesz także zrobić piękną inscenizację ścienną ze zdjęć i innych elementów dekoracyjnych , które uratuje Twój portfel.

12 . Kolorowa ściana
Wyróżnij fragment ściany w salonie, malując go na inny kolor. To zmieni nastrój. Daj tam ramki na zdjęcia.
Możesz także tworzyć, używając kolorowych farb, na przykład różne modne kształty geometryczne, paski lub szachownicę w czerni i bieli . Konieczne będzie zatem uwzględnienie w budżecie kilku słoiczków z farbą.
13. Oświetlenie
Po dodaniu nowych elementów dekoracyjnych rozważ przegląd oświetlenia w salonie. Światło jest bardzo ważne, ponieważ tworzy nastrój. W dużych powierzchniach dekoracyjnych znajdziesz lampy stołowe, zawieszenia lub kinkiety w niskich cenach.
Weźmy na przykład chińskie kulki, wcale nie są drogie i mogą wnieść prawdziwą dynamikę do salonu dzięki swoim ładnym okrągłym kształtom, rozmiarom i wzorom.

Dodaj komentarz