• czw.. maj 23rd, 2024

Laptopy używane – dobre rozwiązanie

Bykriskon

mar 22, 2023
laptopy używane

Laptopy są niezwykle drogie, a wraz z rosnącą pandemią i milionami ludzi pracujących i uczących się online stają się coraz trudniejsze do zdobycia. Czy powinieneś rozważyć zakup używanego laptopa do następnego zakupu, jeśli opcje wyboru laptopa lub ceny (lub obu) są ograniczone? Uważamy, że kupowanie z drugiej ręki to świetny pomysł, ponieważ jest opłacalne, przyjazne dla środowiska i zwykle działa tak samo dobrze, jak kupowanie nowych. Jednak zakup używanego komputera wiąże się z własnym zestawem złożoności i zagrożeń, które są jeszcze większe, jeśli chodzi o maszynę przeznaczoną do podróży.

Mimo to, przy odrobinie przezorności i starannej selekcji, możesz uzyskać świetną ofertę na używane laptopy, którego będziesz używać przez lata. Przyjrzyjmy się temu.

używane laptopy

Odnowiony lub nowy laptop może brzmieć atrakcyjnie, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać kolejny zakup laptopa. Chociaż zakup używanego urządzenia, nawet od godnego zaufania sprzedawcy, wiąże się z pewnym ryzykiem, podzielimy się kilkoma przydatnymi zaleceniami, aby mieć pewność, że otrzymasz laptopa, który pokochasz.

Co wybrać? Używany czy regenerowany?

Zanim przejdziemy dalej, omówmy używane i odnowione laptopy. „Używany” odnosi się do laptopa używanego przez innego użytkownika końcowego, który kupił używany laptop, a następnie go zwrócił lub sprzedał. Wcześniej używany laptop, który został naprawiony lub w jakiś sposób zrewitalizowany i jest odsprzedawany przez sklep, jest określany jako „odnowiony”.

Sprawdź przed zakupem używanego laptopa

Czy to nie proste? Niestety tak nie jest. Wcześniej wyrażenie „odnowiony” oznaczało, że komputer został zwrócony do pierwotnego producenta, który dokonał niezbędnych napraw i poświadczył, że działa lub jest nowy. Zwykle oznaczało to, że odnowiony laptop był praktycznie nie do odróżnienia od nowego laptopa, z wyjątkiem być może mniej podstawowego opakowania i 90-dniowej gwarancji zamiast roku.

laptopy używane

Laptopy używane

Jednak nie zawsze tak jest. Termin „odnowiony przez sprzedawcę” stał się popularny ze względu na występowanie sprzedawców. „Odnowiony przez sprzedawcę” odnosi się do używanego przedmiotu, który został przetestowany i zweryfikowany pod kątem działania przez osobę go sprzedającą — może to oznaczać, że został naprawiony lub po prostu uruchomiony i sprawdzony pod kątem działania.

 Używane laptopy Dell

Poziom wiary w odnowiony sprzęt zależy od tego, kto go sprzedaje. Sklepy wielkopowierzchniowe są generalnie bezpieczne, ale sprzedawcy na rynkach wtórnych, takich jak eBay i Amazon, są nieco bardziej ryzykowni. Laptopy używane oferowane przez sprzedawców zazwyczaj posiadają długą gwarancję oraz adnotację o wszelkich wadach wizualnych, takich jak zużyte klawisze czy uszkodzona góra. Zakup używanego laptopa to sprytne podejście do oszczędzania pieniędzy przy jednoczesnym uzyskaniu przyzwoitego produktu. Należy jednak wiedzieć, czego należy unikać.

Dodaj komentarz