• czw.. cze 6th, 2024

Czy akumulatorowe kosiarki do trawy Stihl są dobre?

Bykriskon

gru 13, 2023
kosiarki do trawy Stihl

Właśnie przetestowaliśmy dwie kosiarki akumulatorowe marki Stihl. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy kosiarka akumulatorowa Stihl może sprawić, że Twój trawnik będzie wyglądał wspaniale tej wiosny.

Jeśli skrzypiące kable lub opary benzyny utrudniają koszenie, kosiarka akumulatorowa może być właśnie tym, czego szukasz.

Stihl, który produkował kosiarki pod marką Viking, oferuje sześć kosiarek akumulatorowych o różnych szerokościach koszenia, dostosowanych do różnych rozmiarów trawników.

Kosiarki akumulatorowe Stihl

Który? Ogrodnictwo przetestowało niedawno modele RMA443 C i RMA448 TC, które są przeznaczone odpowiednio do koszenia średnich i dużych ogrodów.

Obydwa korzystają z bezprzewodowego systemu Stihl PRO, co oznacza, że akumulatorów można używać z innymi elektronarzędziami tej marki, takimi jak nożyce do żywopłotów i dmuchawy do liści. Jeśli Stihl to Twoja marka elektronarzędzi bezprzewodowych, może to oznaczać przyzwoite oszczędności na akumulatorach i stacjach ładujących.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy warto rozważyć te akumulatorowe kosiarki do trawy Stihl.

StihlRMA443 C

Jeśli masz trawnik średniej wielkości o powierzchni od 50 m2 do 150 m2, możesz rozważyć StihlRMA443 C, który kosztuje 400 funtów.

Ma atrakcyjne parametry, w tym szerokość koszenia 43 cm, pojemnik na trawę o pojemności 55 litrów i waży zaledwie 21 kg. Jest dość lekki, więc jego przemieszczanie nie będzie zbyt trudne. Wysokość koszenia wynosi od 25 mm do 75 mm, można więc ustawić ją wysoko na wiosnę, gdy trawa jest dłuższa, i stopniowo ją zmniejszać, aby uzyskać schludny, krótki trawnik latem. Uchwyt można regulować w zakresie od 98 cm do 106 cm, aby dopasować go do różnych wysokości, co powinno zapewnić wygodę użytkowania.

Kosiarka zasilana jest jednym akumulatorem litowym, ale jest miejsce na zapasowy, dzięki czemu można go łatwo wymienić, jeśli pierwszy się rozładuje. Posiada tryb ekonomiczny, który według Stihl dostosowuje moc silnika do stanu trawy, aby wydłużyć czas ładowania akumulatora.

kosiarki do trawy Stihl

Warto zauważyć, że nie jest dostarczany z baterią i ładowarką, więc będziesz musiał je kupić osobno. Przetestowaliśmy go przy użyciu akumulatora AP300 36 V i ładowarki AL300, która kosztowała około dodatkowych 260 funtów. Zakup zapasowego akumulatora jeszcze bardziej podniesie cenę.

Aby dowiedzieć się, czy warto zainwestować w tę kosiarkę, przeczytaj naszą pełną recenzję kosiarki bezprzewodowej.

Stihl RMA 339

Stihl RMA 339 ma podobną specyfikację do RMA443 C, ale istnieje kilka kluczowych różnic, które podnoszą cenę do 475 funtów.

Większa szerokość koszenia kosiarki akumulatorowej Stihl wynosząca 46 cm pozwala szybciej pokryć ziemię, co sprawia, że nadaje się ona do koszenia dużego trawnika o powierzchni większej niż 150 m2.

Ważący 24 kg jest nieco cięższy niż RMA443 C, ale dodanie funkcji własnego napędu oznacza, że nadal powinien być dość łatwy do pchania.

Zobacz naszą pełną recenzję tej bezprzewodowej kosiarki, aby dowiedzieć się, jak wypadła w naszych rygorystycznych testach.

Czy kosiarka akumulatorowa jest dla mnie odpowiednia?

Kosiarki akumulatorowe zapewniają elastyczność koszenia, gdziekolwiek chcesz, bez ograniczeń związanych z długością kabla, i zazwyczaj są lżejsze niż kosiarki spalinowe. Są łatwe w uruchomieniu i w przeciwieństwie do kosiarek spalinowych, nie musisz zmagać się z silnie pachnącymi oparami.

Jednak czas pracy akumulatora różni się w zależności od modelu, warto więc sprawdzić, czy nie zdecydujesz się na taki, który pozostawi trawnik przycięty do połowy. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę czas ładowania akumulatora. Niektóre kosiarki ładują się w ciągu zaledwie godziny, ale w przypadku innych naładowanie i gotowość do użycia może zająć ponad sześć godzin.

Który? Firma ogrodnicza przetestowała ponad 25 kosiarek akumulatorowych w cenach od poniżej 150 GBP do ponad 600 GBP. Niektóre z nich pomyślnie przeszły nasze testy cięcia, zdobywając nagrody Best Buy, inne zaś nie zrobiły na nich wrażenia. Sprawdź nasze recenzje kosiarek bezprzewodowych, aby mieć pewność, że nie wybierzesz takiej, która pozostawi bałagan na trawniku.

Dodaj komentarz