• sob.. kwi 6th, 2024

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE PROPOLISU PSZCZELEGO.

Bykriskon

sty 22, 2023
propolis i melatonina (1)

CO TO JEST PROPOLIS PSZCZELI?

Propolis pszczeli lub nazywany również klejem pszczelim to produkt pszczeli, podobny do miodu i mleczka pszczelego. Zasadniczo jest to mieszanka różnych żywic, które pszczoły zbierają z różnych roślin wokół nich. Zwykle żywica pochodzi z pąków drzew lub spływów soków. Podczas procesu zbierania mieszają go ze śliną lub przynajmniej częściowo metabolizują.
Same pszczoły używają go do uszczelnienia ula i ochrony kolonii przed szkodliwymi chorobami, takimi jak zgnilec amerykański.
Biorąc pod uwagę korzyści zdrowotne, ludzie używają propolisu pszczelego jako suplementów zdrowotnych; co więcej, niektórzy z nich używają go jako medycyny alternatywnej przeciwko ciężkim chorobom, takim jak rak, przewlekła cukrzyca itp. W tych chorobach pomogą Ci propolis krople.
Należy pamiętać, że każdy konkretny typ ma inne źródło roślinności. Na przykład europejski propolis pszczeli wykorzystuje topolę jako główne zasoby, podczas gdy brazylijski propolis pszczeli wykorzystuje sp. jak to zasoby roślinne. Pszczoły wykorzystują jako źródło specyficzną roślinność wokół siebie. Ważnym czynnikiem jest więc miejsce, w którym żyją rodziny pszczele.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z PROPOLISU PSZCZELEGO DLA MNIE?

Wiele badań i badań klinicznych wykazało, że ma liczne działania biologiczne:
1. Naturalny antybiotyk ( antybakteryjny , przeciwgrzybiczy i przeciwwirusowy )
2. Właściwości przeciwnowotworowe i zmniejszające guzy
3. Działanie przeciwzapalne
4. Bogaty w przeciwutleniacze (dzięki związkom flawonoidów)
5. Hepatoprotekcyjny (ochrona wątroby).
Połączenie tych właściwości może przynieść pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Jest to również powód, dla którego propolis pszczeli może skutecznie działać na wiele problemów zdrowotnych, takich jak infekcja grzybicza (np. infekcja Candida), opryszczka, grypa, gojenie się ran, nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca , bezpłodność, problemy skórne (np. brodawki, trądzik, czyraki) itp.), problemy ze zdrowiem jamy ustnej (np. zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, cofanie się dziąseł itp.) i wiele innych.
Aby uzyskać więcej informacji na temat głównych korzyści zdrowotnych propolisu pszczelego, możesz przeczytać ten artykuł.

CZY NAPRAWDĘ JEST SKUTECZNY W PRZYPADKU KONKRETNEJ CHOROBY?

Wskaźnik efektywności jest bardzo trudny do określenia, zwłaszcza gdy mówimy o nim w sposób ogólny. Ze względu na zmienność chemiczną propolisu pszczelego poziom istotności jego właściwości prozdrowotnych może być różny w zależności od rodzaju.
Na przykład badania wykazały, że najbardziej znaczącą aktywność cytotoksyczną przeciwko rakowi ma propolis pszczeli z Holandii i Chin, podczas gdy próbka z Peru wykazuje słabszą aktywność cytotoksyczną.  Melatonina spray to przyjazny w stosowaniu suplement diety
Aby uzyskać więcej informacji na temat kwestii zmienności chemicznej i jej korzyści zdrowotnych, możesz przeczytać.

CZY SĄ JAKIEŚ ZASTOSOWANIA POZA PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI I LECZNICZYMI?

W Afryce jest używany do tworzenia wodoodpornych warstw do pojemników. Stosowany jest również jako klej, środek konserwujący/lakierujący do drewna, zwłaszcza do instrumentów muzycznych (takich jak skrzypce czy gitara), do przygotowania smyczka oraz do strojenia bębnów. W niektórych produktach do polerowania samochodów jest stosowany jako katalizator do przekształcania tłuszczów i olejów w produkty do polerowania wosku samochodowego.

CZY JEST BEZPIECZNY DO SPOŻYCIA? ILE TO JEST BEZPIECZNE?

Tak, to bardzo bezpieczny suplement, chyba że masz na niego alergię. Górna granica dawki odnosząca się do 50 wynosi 7,34 grama/kg masy ciała. Jeśli chcesz przeliczyć surową liczbę, jest to równoznaczne z jednorazową konsumpcją 513,8 grama propolisu pszczelego na osobę ważącą 70 kg. Więcej informacji na temat obaw związanych z toksycznością można znaleźć.

A CO Z ALERGIĄ NA PROPOLIS?

Osoby uczulone na propolis są równie uczulone na jad pszczoły i inne produkty pszczele. Na podstawie podanej statystyki szacuje się, że liczba ta wynosi od 0,001% do 0,002% całej populacji. Oznacza to, że 1 – 2 osoby na 1000 cierpią na tę alergię.
Aby ocenić, czy masz tego rodzaju alergię, możesz poprosić dermatologa o wykonanie testów płatkowych. Jeśli masz tę alergię, będziesz mieć rozbłysk na testowanej skórze.

JAKIE SĄ OBJAWY ALERGII?

Najczęstszym objawem jest zapalenie skóry lub zapalenie skóry. Jednak w niektórych innych przypadkach objawy mogą być następujące:

  • Zapalenie/owrzodzenie jamy ustnej
  • Obrzęk ust (obrzęk), 
  • zapalenie jamy ustnej, 
  • Nudności i rozstrój żołądka.

JAKA JEST DOKŁADNA DAWKA DLA MNIE?

Najlepszym sposobem jest przestrzeganie pisemnej sugerowanej dawki na twoich produktach. Dzieje się tak, ponieważ propolis pszczeli ma dużą zmienność chemiczną; w związku z tym nie ma jeszcze międzynarodowej normalizacji. A jeśli nie ma międzynarodowego akceptowanego standardu, nie ma czegoś takiego jak dokładne dawkowanie. Zwykle każdy producent ma swoją standaryzację. Na tej podstawie mogą ustalić dla Ciebie optymalną dawkę.

CZY POZA ALERGIĄ WYSTĘPUJĄ JAKIEŚ INNE SKUTKI UBOCZNE?

Osobiście powiedziałbym, że nie ma skutków ubocznych. Istnieją jednak dwa zgłoszone przypadki ostrej niewydolności nerek w wyniku spożycia propolisu pszczelego. Niektóre badania oceniają również możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Sugeruje się, że w nadmiernym spożyciu może powodować uszkodzenia naszych komórek (genotoksyczne i cytotoksyczne). Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz